contact-us

לייעוץ עם צוות המרפאה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  הבהרת (הלבנת) שיניים

  מהי הבהרת שיניים?

  הבהרת שיניים או הלבנת שיניים היא עדיין אחת הדרכים החסכוניות ביורת כלכלית להגביר את מראה החיוך שלך ולהשיב לשיניים מראה לבן, בוהק ובריא. חיוך לבן ונוצץ מייצר מיד רושם ראשוני חיובי ותורם רבות למראה הכללי.

  הבהרת שיניים קלינית היא טכניקה המבוצעת על ידי רופא השיניים, במטרה להחזיר לשן את צבעה הטבעי, או כמה שיותר קרוב לכך. ישנן שיטות שונות להלבנת והבהרת שיניים, הן קליניות המבוצעות במרפאה והן ביתיות לשימוש עצמי. דוגמא כללית להליך הלבנת שיניים נפוץ היא שרופא השיניים מיישם חומר כימי פעיל על שכבת השן החיצונית או הפנימית.

  החומר הפעיל הנפוץ בתכשירי ההבהרה השונים הוא הידרוג'ן-פרוקסיד (מי חמצן) או קרבמיד-פרוקסיד, והפעולה המושגת היא פעולת חמצון – כך מרחיקים מהשן כתמים וחומרים משני צבע ומחזירים את הגוון הלבן הטבעי – שהוא דווקא גוון של לבן-שנהב ולא לבן "שלג" כמו שנהוג לעיתים לחשוב.

  מדוע השיניים משנות את צבען?

  לפני שניכנס לעובי הקורה בהקשר של טיפולי הבהרת שיניים, נבין מדוע בכלל השיניים משנות את צבען לאורך השנים.

  השן מורכבת משתי שכבות: בשכבה החיצונית נמצאת שכבת האמייל, שצבעה שקוף-לבן והיא חלק מההגנה על השן עצמה. בשכבה השנייה נמצא הדנטין, שגווניו חום-צהוב. ככל ששכבת האמייל דקה יותר, שכבת הדנטין משתקפת דרכה יותר וזו אחת הסיבות לשיניים צהובות.

  שחיקה בשכבת האמייל היא תוצאה של מספר גורמים שהעיקרי בהם הוא הגיל, ככל שעוברות השנים נוצרת באופן טבעי שקיעה רבה יותר של האמייל. מסיבה זו שיניהם של אנשים מבוגרים כהות יותר. השחיקה יכולה גם להיגרם כתוצאה מצחצוח שיניים חזק מדי ו/או שימוש במשחת שיניים חזקה. אצל אנשים רבים, מזונות חומציים וגם שתייה מרובה של קפה, יין אדום, תה ועישון משנים את צבע השיניים.

  ישנם אנשים שצבע השיניים שלהם כהה מלידה, או שהוא כהה כתוצאה ממחלות שפגעו בהיווצרות השכבה החיצונית (האמייל). גם נטילת תרופות ממשפחת ה"טטראציקלין" בתקופה שבה השיניים מתהוות, חבלות בשיניים וטיפולי שורש עלולים לפגוע בגוון השיניים ולהכהותן.

  כיצד ניתן להבהיר את השיניים?

  ישנן מספר שיטות יעילות ונפוצות להבהרת שיניים:

  1. הבהרת שיניים במרפאה: הפעולה מבוצעת על ידי רופא השיניים בטיפול שאורך כשעה עד שעתיים. לפני תחילת הטיפול מכסה הרופא את עיניו של המטופל כדי להגן עליהן מפני קרני האור או הלייזר המעורבים בתהליך. כמו כן מפרידים בין שיני המטופל לשפתיו, לחלל הפה והחניכיים כדי שלא יבואו במגע עם ג'ל ההלבנה. לאחר מכן נמרח הג'ל על השיניים ואור או לייזר מיוחד מכוונים על השיניים, הלייזר גורם לשפעול הג'ל וליצרת אפקט ההלבנה. היתרון בפעולה זו הוא בתוצאות המידיות. עם זאת, הלייזר המשפעל מייצר גם חום שעלול להזיק לשיניים ביישום לא מדויק ולא מקצועי מספיק – לכן יש חשיבות לביצוע הליך כזה רק במרפאה המתמחה בכך וע"י רופא שיניים.

  2. הבהרת שיניים ביתית: ישנן שתי דרכים מרכזיות להבהרת שיניים ביתית.

  האחת היא מקצועית-רפואית: המטופל מגיע לרופא השיניים, הרופא לוקח מידות לשיניו של המטופל ומכין לו סד הלבנה פרטני. לאחר כמה ימים מגיע המטופל ומקבל לידיו את הסד ובנוסף את חומר ההלבנה. בבית, המטופל מזריק לתוך הסד כמות מספקת של חומר הבהרה/הלבנת שיניים ומלביש את הסד על שיניו. זמן ההלבנה המומלץ הוא בין שעתיים לארבע שעות ביום. יש להקפיד שחומר ההבהרה לא ישהה על השיניים יותר מהזמן שהוגדר ע"י רופא השיניים כדי למנוע שחיקה עודפת. חשוב שחומר ההבהרה לא יבוא במגע עם החניכיים או חלל הפה. הטיפול בשיטה זו אורך בין שלושה לשישה שבועות, עד שמגיעים לצבע השיניים הרצוי למטופל, או קרוב אליו.

  דרך נוספת להבהרת שיניים ביתית היא באמצעות ערכות הבהרה מסחריות, הנמכרות ברשתות השיווק והנרכשות על ידי המטופל באופן עצמאי. אלו לרוב פחות מוצלחות ויעילות מאשר טיפול רפואי מותאם אישית ועם חומרים ממוקדים יותר. מתאים יותר למצבים קלים הדורשים הבהרת שיניים.

  3. תכשירים להבהרת שיניים: מדובר במשחות שיניים רגילות, המשלבות במרכיביהן חומרים להלבנת שיניים. גם במקרה זה, ההתאמה היא בעיקר למקרים קלים של הלבנת שיניים או לתחזוקה שוטפת של שיניים לבנות.

  מה קורה לפני טיפול הבהרת שיניים במרפאה?

  לפני טיפול להבהרת שיניים במרפאה יש לצחצח שיניים פעמיים ביום לפחות, במשך כשבוע או שבועיים לפני ההבהרה, עם משחת שיניים לשיניים רגישות ולהשתמש בחוט דנטלי.

  למעשנים, מומלץ להפסיק לעשן לפני פעולת ההבהרה, מכיוון שהעישון עלול לגרום נזק לחניכיים.

  כמובן שבאופן כללי אנו ממליצים להימנע מעישון.

  בכל מקרה, לפני טיפול הבהרת שיניים מומלץ להגיע לרופא השיניים לניקוי שיניים כללי.

  אם אתם אמורים לעבור טיפול שיניים אסתטי כמו הרכבת כתרים, מומלץ לעבור את פעולת ההבהרה כשבועיים לפני הרכבת הכתרים לצורך התאמת צבעם. תהליך ההבהרה נמשך 48-72 שעות לאחר הפסקת הפעולה.

  חשוב לדעת לפני הטיפול שכתרים וציפויי חרסינה אינם משנים את צבעם, וכדאי לדעת אם יהיה צורך בהחלפתם אחרי ההבהרה.

  מה קורה אחרי טיפול הלבנת שיניים?

  מומלץ לנהוג על פי המלצות הרופא המטפל לשמירה על התוצאות לזמן רב יותר. כך למשל יש להימנע מעישון ומשתייה מרובה של קפה/תה. 1-3 ימים ימים לאחר טיפול הבהרת שיניים מומלץ להימנע ממאכלים בעלי חומציות גבוהה. תיתכן רגישות מסוימת בשיניים, ולכן מומלץ להשתמש במשחת שיניים לשיניים רגישות המקלה על הסימפטומים ומפחיתה את הרגישות.

  שתף

  לייעוץ עם צוות המרפאה

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   פוסטים נוספים

   post-image
   טיפולי שיניים חדישים

   מחפשים הלבנת שיניים בחיפה? לא אוהבים את מראה החיוך שלכם ואתם רוצים לעבור שינוי? היום...

   המשך קריאה >
   post-image
   חיוך מושלם ממראה שיניים אסתטי ונעים לעין

   כל אחד היה רוצה ליהנות מחיוך מושלם. זה עידן בו כולנו מצלמים ומצטלמים כל הזמן....

   המשך קריאה >
   post-image
   פרוצדורה לטיפול שיניים מיוחד

   תהליכי השתלת שיניים בצפון אמנם דורשים מיומנות, אבל חשוב לנו לומר כי כל עוד אנחנו...

   המשך קריאה >
   post-image
   טיפולי שיניים המתבצעים לאחר הרדמה מקומית

   בדרך כלל טיפולי שיניים מתבצעים לאחר הרדמה מקומית, מבוקרת, של הנקודה בה אנחנו רוצים לבצע...

   המשך קריאה >
   post-image
   מעוניינים לבצע השתלת שיניים באזור הצפון?

   שמעתם על השתלת שיניים בצפון ואתם לא בטוחים על מה מדובר? אתם רוצים לבצע השתלת...

   המשך קריאה >