contact-us

לייעוץ עם צוות המרפאה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  ציפוי חרסינה

  ציפויי חרסינה – הדרך לחיוך מושלם

  תמיד רציתם חיוך מושלם, סימטרי ולבן? האם אתם חולמים על שיניים בעלות מראה אסתטי ומושך, ללא כתרים או טבעות אורתודונטיות? עכשיו אתם יכולים! טיפול ציפוי חרסינה לשיניים, אצל מומחי המרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים, מאפשר לכם לקבל חיוך מושלם ולבן בוהק, ללא ניתוחים או השתלות ועם שיניים יפות ומתפקדות.

  ציפויי חרסינה מהווים פיתרון פופולארי ואפקטיבי ליישור שיניים מינימאלי, להעלמת רווחים בין השיניים הקדמיות ולשינויי צבע וצורת השיניים. באמצעות ציפויי החרסינה אתם יכולים סופסוף לקבל את "החיוך ההוליוודי" שתמיד חלמתם עליו, ללא ניתוחים או טיפולי יישור שיניים ארוכים.

  מה הם ציפויי החרסינה?

  ציפויי החרסינה הם "קליפות" חרסינה דקות, המודבקות בחזית השן, לאחר הכנה מותאמת אישית לפי מדידות דיגיטליות שאנו מבצעים במרפאה. גם המדידות וגם הדבקת ציפוי חרסינה לשיניים אינן פעולות כואבות, בדרך כלל אין אפילו צורך בהרדמה. עבור מצבים רבים, טיפול ציפויי חרסינה דנטליים הוא בחירה אידיאלית לשיפור מראה השיניים מבלי לבצע ניתוחים או הליכים רפואיים מורכבים ויקרים יותר.

  ציפויי החרסינה הפכו לפופולאריים בעשר השנים האחרונות בזכות יעילותם והודות לעובדה שהם משפרים את מראה השיניים ואינם משנים את צבעם כתוצאה מעישון או שתיית קפה ותה. שיטה זו מהווה אלטרנטיבה טובה וזמינה לבעיות אורתודנטיות פשוטות, אך אינה מומלצת במקרים קשים של חוסר סימטריה בשיניים או שיניים פגועות, כמו גם במקרים אחרים המצריכים טיפול אורתודנטי מורכב יותר.

  מתי מומלץ לבצע ציפויי חרסינה?

  • סגירת רווחים בין השיניים.
  • בנייה מחדש של שיניים שבורות.
  • מצבים של שינוי צבע השיניים.
  • עיצוב שיניים עקומות, להלבנת שיניים מוכתמות.
  • השגת איזון סימטרי ואסתטי בשיניים הקדמיות.

  כמה עובדות שצריך לדעת על ציפויי חרסינה

  טיפול אסתטיקה דנטלית באמצעות ציפוי חרסינה (Veneers Porcelain (הוא אחד האמצעים האסתטיים והזמינים ביותר ליצירת חיוך יפה, סימטרי ומעצים. מכיוון שהתקנת "חזיתות חרסינה" דורשת השחזה מינימאלית (בערך 5.0 מ"מ) של פני השן, לא ניתן לפתור באמצעותן את כל הבעיות האסתטיות והתפקודיות, אך בהחלט מדובר על פתרון מצוין לטיפול במצבים של חוסר סימטריה קלה-בינונית ולצורך הלבנת שיניים מהירה.

  הרכבת ציפויי החרסינה אינה מחייבים הרדמה מקומית. עם זאת, אם אתם רגישים או חוששים מהתחושה במהלך הטיפול, אין בעיה ליישם הרדמה מקומית מתאימה או אלחוש.

  הזמן הדרוש לייצור ציפויי החרסינה במעבדה הוא כשבוע לאחר לקיחת המידות. בגלל שמושחזת מהשן שכבה מינימאלית בלבד, לרוב אין צורך לייצר שכבת הגנה זמנית. במקרה שמתעורר צורך בשכבה זמנית, ניתן לייצרה במהירות במהלך הטיפול או לאחריו. השחזת פני השטח של השן נעשית כדי שהדבקת ציפוי החרסינה תהיה איכותית ובקו אחד עם מנשך הלסת.

  לאחר השחזת השיניים ועד להרכבת הציפויים יש לצפות לרגישות בזמן אכילת מאכלים קרים או חמים. זוהי תופעה נורמלית הנגרמת כתוצאה מהשחזת חלק קטן משכבת האמייל המכסה את השן. רגישות זו נעלמת ברוב מוחלט של המקרים לאחר הרכבת ציפויי החרסינה הקבועים.

  בביקור השני שלכם במרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים מתבצעת ההדבקה של ציפויי החרסינה, ללא הרדמה. בדרך כלל, פגישה זו ארוכה יותר לצורך מיקום ויישום מדויק ביותר. הציפויים מודבקים ומקובעים באמצעות מכשיר אור המאחה את הציפוי לשן הקיימת.

  לאחר הרכבתם, הציפויים הופכים חזקים מאוד ומיועדים להחזיק מעמד בעומסים המופעלים עליהם תוך לעיסה של תזונה רגילה. יש להימנע מכל פעולה שעלולה לעוות את הציפוי וככלל – להפעיל שיקול דעת הגיוני בלעיסה.

  שימור ציפויי החרסינה החדשים

  כחלק משגרת ההגנה על ציפויי החרסינה ועל החיוך החדש שלכם, כמו גם שמירה על יתר השיניים בפה, יש לצחצח את השיניים בקביעות ולהשתמש בחוט דנטלי כדי למנוע בעיות היגיינה ובעיות בהמשך.

  לאחר שהודבקו, הציפויים ידידותיים מאוד לחניכיים. ניתן להשתמש בכל משחת שיניים שאיננה משפשפת. שמירה נאוהת על היגיינת הפה תבטיח הצלחה אסתטית ו"תפעולית" לציפויים למשך שנים.

  תזונה רגילה לא אמורה ליצור בעיה לאיכות, חוזק ומראה ציפוי חרסינה לשיניים. כמובן שמומלץ להימנע מכל דבר שעלול לפגוע בציפויים.

  אם למשל אתה ידוע כחורק או מהדק שיניים, יש ליידע את הרופא. הרופא יתאים סד לילה על מנת להקטין את הלחץ על השיניים.

  לאחר הדבקת הציפויים תיתכן רגישות זמנית לחום או קור. רגישות זו היא תוצאה של הסרת שכבה מהשן והקירבה לעצבים. רגישות מועטה ונסבלת היא נורמלית בהחלט ונעלמת בדר"כ בתוך שבוע עד שבועיים. אם הרגישות לא עוברת בפרק זמן זה או אם היא בלתי נסבלת, יש לפנות לרופא שלכם במרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים.

  שתף

  לייעוץ עם צוות המרפאה

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   פוסטים נוספים

   post-image

   יישור שיניים בצפון

   החיוך הוא אחד מהסממנים המזהים של רובנו, בין אם אנו ילדים קטנים ובין אם אנו...

   המשך קריאה >
   post-image

   הלבנת שיניים בחיפה

   חיוך הוא אחד מהמאפיינים הראשונים הנקלטים בין מבטים, הוא יכול להרגיע, להראות פני ידידות ובחלק...

   המשך קריאה >
   post-image

   עיצוב החיוך DSD

   טכנולוגיית עיצוב החיוך  – Design Smile Digital במרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים בהנהלת ד"ר פאדי ח'ורי משתמשים...

   המשך קריאה >
   post-image

   השתלות שיניים בצפון

   פה מלא, שלם ואסתטי נמצא בהישג ידכם – השתלות שיניים במרפאת ד"ר פאדי ח’ורי. בין אם...

   המשך קריאה >
   post-image

   עיצוב החיוך

   לחיוך שלנו השפעה רבה על הסובבים אותנו ועל תפיסת החברה אותנו - חיוך יפה, סימטרי...

   המשך קריאה >

   ישנם לא מעט טיפולים שונים עבור שמירה על לובן השיניים שלנו, כאשר אחד מהחידושים שבשנים האחרונות הוא כמובן טיפול ציפוי חרסינה. טיפול זה מהווה התקדמות רצינית במלחמה של רופאי השיניים והמטופלים בהלבנת שיניים בצורה יעילה, כל זאת תוך כדי שמירה על איכות חומרי הגלם ויכולת אפקטיבית של הלבנה לאורך מספר רב של שנים. עם זאת מומלץ להכיר את סוגי החומרים בהם נעשים הציפויים, את תופעות הלוואי שעלולות להתקיים ועוד מגוון היבטים שונים אשר עלולים להשפיע על סוג טיפול שכזה. על כן בעבור ציפויי חרסינה מעולים ועמידים, מומלץ לפנות אל דוקטור פאדי חו'רי המציע מגוון רחב של פתרונות הלבנה לשיניים יחד עם מגוון טיפולי שיניים מתקדמים.

   ציפוי חרסינה – סוגי חומרים, עמידת ותופעות

   הרבה לפני החיפוש אחר רופא המתחה בציפוי חרסינה לשיניים, חשוב לדעת כי ציפויים אלו נעשים בעזרת מספר סוגי חומרים שונים, כאשר כל אחד מהם "דוחס" ומשלב כמה סוגים שונים של מתכות שונות במצבים קרמים. הראשון מבניהם כמובן הוא "ליתיום דיסקליט" הנחשב לשכיח והפופולרי ביותר, הוא מאפשר גם יכולת שקיפות מעולה ומותאמת לבחירה על ידי המטופל וכל זאת תוך כדי שמירה על רמת אסתטיקה גבוה במיוחד.

   חומרים נוספים משתלבים בין חומרי המתכות השונים, כאשר גם חומר הזירקוניה מצטרף בשנים האחרונות למנעד החומרים אשר משמשים לביצוע ציפויי חרסינה לשיניים. עם זאת לציפוי הזירקוניה קיימים עדיין מסר חסרונות ברורים, כאשר הראשון מבניהם הוא יכולת הדבקה לאורך זמן והעמידות. עם זאת חשוב לדעת כי במרבית החומרים השונים, עלולים לחוש תחושת רגישות של קור וחום במהלך השבועות הראשונים.

   שלבי התאמה

   כאמור שלבי התאמה של ציפוי חרסינה נעשים כיום בשני צורות מרכזיות, הראשונה מבניהם היא באמצעות הדמיה ממוחשבת המציעה למטופל הדמיה מדויקת אשר תוכל לדייק גם את הצורך בהתאמה וכיוונים ולרבות את הצורך בבידוד שיניים שונות. לשיטה זו נוספת גם הדמיה באמצעות גבס, הנחשבת לשיטה "אנלוגית".

   ובעבור ציפויי חרסינה מעולה ומומלץ, כדאי לפנות אל דוקטור פאדי חו'רי המציע ניסיון בלתי נדלה בציפויי חרסינה וטיפולי שיניים מתקדמים.

   ציפוי חרסינה לשיניים

   לא פעם אנו עלולים להיפצע או לשבור עצם כזו או אחרת אשר ידרשו התערבות של גורם חיצוני, בין אם על מנת לייצב או לשמור על ייצוב של העצם לאורך זמן ובין אם לשמור על האפקטיביות או הנראות של העצם ואפילו השן. במקרים שכאלו ציפוי חרסינה לשיניים נחשב כיום לבין אחד הפתרונות המעולים בעולם הדנטלי, והוא מאפשר לא רק הלבנה יעילה של כל השיניים אלא גם השלמה של שיניים שבורות וסדקים שונים. אך בכדי לעבור הליך שכזה בצורה בריאה ומושלמת, ישנם כמה טיפים שחשוב לדעת ולהכיר. עם זאת אחת ההמלצות הראשונות לציפוי חרסינה לשיניים, היא בפנייה אל דוקטור פאדי חו'רי המציע מגוון רחב של טיפולי שיניים ולרבות גם ציפוי חרסינה.

   ציפוי חרסינה לשיניים – מה חשוב לדעת

   כאשר מדובר בהליכים רפואיים ואסתטיים כמו ציפוי חרסינה לשיניים חשוב לזכור כי הליך זה איננו הליך אשר אמור להחליף את יישור השיניים במידת הצורך, כל שכן הליך שכזה עלול לכלול יישור במידה מועטה ותיקונים שונים אך הוא איננו אמון על יישור שיניים באופן בלעדי. שנית כל חשוב לדעת כי לפני כל התחלת טיפול שכזה, חשוב לבצע הדמיה עבור המטופל אשר יכול להיות בין בצורה ממוחשבת ובין בצורת גבס.

   לאחר שלב ההתאמה כמובן מומלץ יהיה להכיר ולהבין אילו סוג חומרים קיימים, כאשר החומר השכיח בו נעשה שימוש בשנים האחרונות הוא "ליתיום דיסילקיט" המורכב משני סוגים של מתכות שונות. הסוג השני הוא "אימקס מילתיום" המציע חוזקה די גבוהה ורמת שקיפות מעולה הנקבעת בהתאם לטמפרטורות התנור.

   משך זמן ותופעות

   חשוב לזכור כי ציפוי חרסינה מושפע לרבות ממגוון רחב של התנהגויות שונות בחלל הפה, כאשר אלו יכולות לנוע החל מדלקות שונות ועד לכדי הרגלי אכילה חדשים או מחלות שונות. עם זאת הזמן הממוצע נע בין עשר עד חמשה עשרה שנים, כאשר בימים הראשונים עלולים לחוש המטופלים תחושת רגישות של קור וחום. במקרה של הימשכות התופעה יש לפנות אל הרופא המטפל. וציפוי חרסינה מצוין לשיניים עושים אצל דוקטור פאדי חו'רי

   ציפוי שיניים חרסינה

   בשנים האחרונות פתרונות הלבנה רבים הפכו לדי פופולריים, כאשר גם לא מעט רופאי שיניים מציעים אותם לעיתים כחלק מהליך ביתי ולעיתים באמצעות ציפוי שיניים חרסינה או שימוש בקרנות לייזר שונות. כך  או כך טיפולים אלו דורשים בין היתר גם ניסיון לא קטן מצידו של הרופא המטפל, שכן ציפויי שיניים או הלבנה בצורה לא זהירה או לא מקצועית עלולים לגרור מספר רב של נזקים שונים אשר עלולים לפגוע בחניכיים, בעצם השן ואף לגרום לאיבוד השן. לכן אחת ההמלצות גם בעבור ציפויי חרסינה וגם בעבור הלבנה באמצעות לייזר, היא לפנות אל דוקטור פאדי חו'רי בעל ניסיון עשיר בהלבנת שיניים, ציפויי חרסינה ועוד במגוון טיפולי שיניים מתקדמים.

   ציפוי שיניים חרסינה והלבנת שיניים

   אי אפשר להתעלם מהפתרונות הדנטליים הקיימים כיום, אשר מאפשרים הלבנת שיניים מהירה למרבית המטופלים בצורה מהירה ויעילה. טיפול נוסף ומעולה לא פחות הינו טיפול הלבנת שיניים באמצעות קרן לייזר או קרן אור כחולה, אשר מתבססות על חומרי הלבנה שונים ומשך הטיפול נעה בין שעה עד לשעה וחצי. עם זאת זמן ההלבנה אמור להישמר בין חמש שנים עד לעשר שנים, כאשר גם הטיפול בלייזר וגם הטיפול בקרן כחולה די דומים ברמה העקרונית.

   עם זאת כאשר מדובר בפתרון כמו ציפויי שיניים חרסינה, אי אפשר להתעלם מהיכולת לשלב מספר של חומרים איכותיים אשר ישמור על צבעם המבריק של השיניים. זמן השימוש בציפוי זה נע בין עשור עד לכדי חמש עשר שנים, כאשר הדמיית הציפוי מתבצעת כיום באמצעים טכנולוגיים כמו הדמיה ממוחשבת וגם באמצעות גבס לאחר השחזת השיניים כמובן.

   מה עוד חשוב לדעת

   לצד כל אלו חשוב לדעת כי ציפוי שיניים בחרסינה עלול להביא עימו גם תופעות לוואי לכל הפחות בשבועיים הראשונים, אשר עלולים לכלול רגישות לקור וחום של השיניים. עם זאת במידה ורגישות זו נמשכת מעבר לארבעה עשר ימים, מומלץ להגיע אל הרופא המטפל.

   על אחת בעבור טיפולים שכאלו אחת ההמלצות הוא לא אחר מאשר דוקטור פאדי חו'רי המציע ציפויי חרסינה ברמה גבוהה