contact-us

לייעוץ עם צוות המרפאה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  אורטודנטיה

  יישור שיניים (אורטודנטיה)

  יישור שיניים (אורתודונטיה) הוא ענף רפואת השיניים העוסק בבעיות הקשורות לשיניים צפופות, מעוותות, מסובבות, עקומות, בלתי תואמות וקשיים בסגירה של מנשך השיניים. השם הכולל והמקצועי הוא ליקויי סגר (Malocclusion .(הליקוי יכול להיות ברמת השן הבודדת ועד ליקוי בלסת שלמה, שתי לסתות וביחס ביניהן ושאר מצבים פרטניים. באופן כללי, מדובר על ליקויים דנטליים נפוצים מאוד ואשר יכולים לנבוע מסיבות רבות ומגוונות – שעל רובן אין לנו שליטה אך למרבה המזל המדע יודע כיום לתקן רוב מוחלט של הליקויים האלו.

  במרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים מציעים שירותי יישור שיניים על בסיס הטכנולוגיות המתקדמות ביותר הקיימות כיום בשוק, עם מגוון טכניקות המאפשרות שליטה טובה יותר על התקציב שלכם והכל מבוצע בידי רופאי שיניים מומחים באורתודונטיה וצוות רפואי מנוסה ביותר.

  אנו מבצעים במרפאה הליכי יישור שיניים בשיטות "מסורתיות" יותר וכמו כן מציעים לכם את הטוב ביותר בפתרונות מוסתרים ודיסקרטיים ליישור שיניים. הטיפולים שלנו מתאימים למתבגרים ומבוגרים כאחד והכל נעשה בהתאמה אישית מלאה, שקיפות ומקצועיות ללא פשרות.

  הסיבות לליקויי סגר

  • תורשה.
  • צמיחה לא תקינה של השיניים הקבועות בתקופת הילדות.
  • חבלה בשיניים.
  • אובדן שיניים.
  • בעיות חניכיים המשפיעות על מיקום וצורת השיניים.
  • מציצת אצבע ו/או מוצץ ממושכת בגיל צעיר.

  חשיבות הטיפול האורתודנטי המוקדם

  שנים של ניסיון ברפואת שיניים בכלל ובטיפולי יישור שיניים בפרט לימדו את ד"ר פאדי ח'ורי והצוות המקצועי של המרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים כי יש חשיבות לטיפול כמה שיותר מוקדם בליקויי סגר. ראשית כל, טיפול מוקדם "תופס" את הבעיה בשלבים התחלתיים יחסית וכך ניתן לתקן את הנזק שנוצר ולמנוע נזק עתידי בטיפול קצר, פשוט וזול יותר.

  סיבות נוספות כוללות למשל:

  • אסטטית – טיפול מוקדם מצמצם את הפגיעה האסתטית ומאפשר למטופל שגרת חיים טובה יותר, רלוונטי בעיקר לצעירים וצעירות עם ליקויי סגר.
  • אפשרות תיקון מוקדמת של שיניים מעוותות ומניעת התדרדרות ונזקים היקפיים נוספים.
  • מיקום נכון של השיניים הבוקעות המאפשר אכילה נוחה ויעילה יותר.
  • תיקון הפרעות במנשך בילדים.
  • מפחית את הצורך בעקירת שיניים בהמשך ובמצבים מסובכים יותר של שיניים עקומות ופגועות.

  כאשר השיניים ישרות ובמיקום אופטימאלי, קל יותר לשמור על היגיינת הפה ולכן יישור שיניים מוקדם מקטין חשיפה לעששת והיווצרות מחלות חניכיים.

  עוד קצת מידע על טיפולי יישור שיניים אורתודנטיים

  במצב תקין, השיניים נמצאות בקשת סימטרית בכל לסת. בין הלסתות קיים יחס קבוע והשיניים אמורות להתאים ליחס זה, לצמוח באופן ישיר וללא רווחים גדולים ביניהן. ליקויי הסגר מתרחשים כאשר תנאים אלו לא מתקיימים כאמור. האורתודונט מאבחן קיום ליקויים ביחסים אלו ועל פי הממצאים מתוכנן ומבוצע הטיפול.

  הגיל הרלוונטי לטיפולי יישור שיניים הוא לקראת גמר בקיעת השיניים הקבועות, אך בהחלט אנו מבצעים את הטיפולים גם למבוגרים שהחליטו שהם רוצים מראה שיניים תקין וסימטרי. לעיתים, יש צורך בהקדמת הטיפול אצל ילדים, כאשר יש בעיות בשיני החלב הגורמות להפרעה בבקיעה התקינה של השיניים הקבועות. הטיפול המוקדם יכלול בד"כ עקירת שיני חלב כדי לאפשר בקיעת השיניים הקבועות ורק לאחר מכן התחלת הטיפול המשלים בהתאם לאבחנה.

  רוב המטופלים במרפאה להליכי יישור שיניים הם נערים ונערות, כאשר ליקויי סגר יכולים להיות גורם שלילי משמעותי ביותר עליהם. לאחרונה, התפתח ענף יישור השיניים גם במבוגרים ואנו רואים תוצאות מצוינות. הסיבות ליישור שיניים קשורות לרוב למניעים אסתטיים או בגלל שינויים במיקום השיניים לאחר מחלות חניכיים קשות שגרמו לאובדן התמיכה הגרמית לשיניים. במקרים אלו יש צורך בעיגון מחודש של השיניים על ידי קיבוע קבוע או נשלף.

  שיטות יישור שיניים

  אם בעבר הליכים אורתודונטים ליישור שיניים בוצעו בעיקר ע"י שימוש בסמכי מתכת בולטים ולא נוחים בטיפול שארך כמה שנים, כיום הטכנולוגיה התפתחה משמעותית. אנו יודעים היום להציע למטופלי המרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים פתרונות חדשניים ומתקדמים ליישור שיניים. אלו השיטות הנפוצות והמוכחות ליישור שיניים, כאשר לכל שיטה יתרונות וחסרונות, למשל מבחינה אסתטית, תמחור, משך הטיפול, הפרעה לאכילה ודיבור וכיוצא באלו:

  • סמכי ברזל: אותם "ריבועים" הזכורים לרבים מתקופת ילדותם. סמכי הברזל מותקנים על השיניים, הם פועלים על כל השיניים בפה. טיפול ארוך יחסית ומאוד בולט לעין.
  • סמכי מתכת שקופים עם חיבורים בצבע השיניים: שיטה מעט יותר אסתטית מסמכי הברזל הסטנדרטיים. בלתי ניתנים להסרה והטיפול אורך כמה חודשים.
  • סמכים לשוניים/פנימיים: סמכי ברזל המותקנים בחלק הפנימי של הלסת ולכן לא רואים אותם אך הם עלולים להיות לא נוחים למטופל. שיטה לכל השיניים יחד.
  • שיטת k-line/ Invisalign : פלטות שקופות-מוצר פלסטי שקוף וגמיש אשר כמעט ולא ניתן לראותו על השיניים. ניתן להסיר את המיישר לאכילה, שתייה וצחצוח שיניים. יישור רק שיניים קדמיות – עליונות ותחתונות. כל כמה שבועות מחליפים את הפלטה המיישרת השקופה בהתאם להתקדמות הטיפול.
  שתף

  לייעוץ עם צוות המרפאה

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   פוסטים נוספים

   post-image
   אינויזליין

   יישור שיניים אינוזליין יישור שיניים זה כבר לא משהו שאנחנו לא רגילים לראות מסביב. רבים...

   המשך קריאה >
   post-image
   עיצוב שיניים

   תהליך עיצוב השיניים במרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים חיוך מושלם זה לא מותרות, בעידן הנוכחי אתם ממש...

   המשך קריאה >
   post-image
   שתל זירקוניה

   שתל זירקוניה ללא מתכת שתל זירקוניה הפך פופולארי בעולם רפואת השיניים בשנים האחרונות. השתל מגיע בצבע...

   המשך קריאה >
   post-image
   יישור שיניים מהיר

   החל מגיל ילדות אנו מגיבים אל הבעות פנים שונות, בין אם מדובר בפרצופים עצובים ובין...

   המשך קריאה >
   post-image
   ציפויי חרסינה

   בעולם רפואת השיניים האסתטית, השגת שיניים לבנות, סימטריות ושלמות היא מטרה מרכזית והשאיפה עבור אנשים...

   המשך קריאה >