contact-us

לייעוץ עם צוות המרפאה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

  כתרים וגשרים

  חיוך שאינו תקין או אסתטי בהחלט יכול לפגוע בביטחון העצמי שלכם ולגרום לכם להיות יותר מודעים להיבט זה בפה ובמראה הפנים שלכם. כמו כן, שיניים פגומות יכולות כמובן ליצור כאבים, קשיי לעיסה ושאר בעיות תפקודיות שרצוי לטפל בהן בהקדם. כתרים וגשרים דנטליים מהווים אפשרויות נפוצות ואיכותיות מאוד לתיקון פגמים אסתטיים ו/או תפקודיים בשיניים. במרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים בניהולו של ד"ר פאדי ח'ורי משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות ומייצרים כתרים מותאמים אישית, במכונות הנמצאות במעבדה אצלנו ותוך שימוש בחומרים הטובים ביותר.

  מה זה כתרים דנטליים?

  כתרים הם סוג של שחזור או שיקום לשיניים פגומות, אלו משמשים כאשר השן נפגעה אך עדיין ניתן להצילה ולהשתמש בבסיס שלה כדי "להלביש" עליו שן חלופית (בניגוד למצב המחייב עקירה והחדרת שתל דנטלי). הכתר הוא למעשה שן מלאכותית אשר טכנאי השיניים בונה בהתאמה אישית מושלמת ע"פ מידות דיגיטליות שנלקחו במרפאה ע"י רופא השיניים.

  אנו ממליצים למטופלים על כתרים דנטליים מכמה סיבות: בדרך כלל כדי לשחזר שן פגועה, לחזק שן או לשפר את מראה השיניים הכללי במצבים קיצוניים יחסית של חוסר סימטריה ופגמים אסתטיים אחרים. ברוב המקרים, הכתרים עשויים משילוב של מתכת וחרסינה מיוחדת. המתכת יכולה להיות מסוגים שונים: חצי אצילה, אצילה, בלתי אצילה או זהב. כמו כן, ישנם כתרים העשויים אך ורק מחרסינה וללא מתכת כלל. מבחינת תפקוד, התאמה לפה ומראה אסתטי, כתרי חרסינה מלאים או כתרי זירקוניה הם הטובים והמומלצים ביותר והם גם האפשרות המתקדמת ביותר טכנולוגית כיום.

  כתר בודד מחליף שן בודדת. לעומת זאת, גשרים כוללים התקנה של כמה שיניים מלאכותיות ברצף – כיד לגשר על שן חסרה או על כמה שיניים פגועות. הגשר יכול להיות מותקן על גבי שתלים דנטליים המותקנים בהליך של השתלת שיניים "4 on All "או בשיטה של גשר הכולל נקודות עיגון באמצעות כתרים על גבי שיניים סמוכות שהוכנו להתקנת כתר, והשן האמצעית החסרה מוחזקת ע"י הכתרים שמצידה.

  טיפול להתקנת כתרים או גשרים דנטליים

  התקנה של כתרים דנטליים נעשית במסגרת כמה סוגים של טיפולי שיניים. למשל טיפול שורש עם שן פגועה מאוד, שיניים שבורות או סדוקות, שיניים פגומות מאוד עקב מחלות כאלו ואחרות, שיניים חסרות והשתלות שיניים על גבי שתלים דנטליים.

  טיפול כתרים או גשרים דנטליים נעשה בשלבים עד לקבלת התוצאה הסופית, שהיא גם אסתטית וגם מאפשרת תפקוד מלא של השיניים. לקבלת תוצאה מושלמת ואיכותית יש חשיבות אדירה ללקיחת מידות בצורה המדויקת ביותר לפני תחילת הטיפול – במרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים מיישמים טכניקות מדידה דיגיטליות ושימוש בתוכנות מחשב ייעודיות וחזקות במיוחד למטרה זו.

  המידות מועברות לטכנאי השיניים, והוא בתורו מכין גילוף אבחנתי, כלומר הדמיה לתוצאה הסופית. לאחר קבלת אישורו של המטופל והרופא למודל, הרופא מתחיל את הטיפול.

  כדי לאפשר התקנה יעילה של הכתר על גבי השן הרלוונטית, הרופא מבצע השחזה של השן או השיניים שעליהן יולבש הכתר/הגשר. לאחר ההשחזה נלקחות מידות נוספות ע"י רופא השיניים, המידות מועברות שוב לטכנאי והוא מתחיל בהכנת הכתרים, בעזרת תוכנות מחשב ומחרטות מיוחדות.

  במקרה שהטיפול הוא כזה הכולל הפסקות בין פגישות, המטופל נשאר עם כתרים זמניים אשר הוכנו מראש לפני תחילת הטיפול ומולבשים על השיניים הרלוונטיות עד לסיום התקנת הכתרים הקבועים. במקרה של טיפול השתלת שיניים ביום אחד או התקנת כתר ביום אחד כפי שקיים במרפאת ד"ר ח'ורי, הכתר מיוצר במקום וכל התהליך מסתיים באותו יום.

  לעיתים, לפני הדבקת הכתרים, הרופא מודד את הכתרים ומחזיר אותם לטכנאי לליטוש סופי ובביקור הבא הכתרים מודבקים על השן המשויפת בצורה חזקה ועמידה במיוחד.

  שיחזור שיניים באמצעות כתרים מחזיר לשן את צורתה המקורית, צבעם של הכתרים מותאם לצבען של השיניים שליד השן עליה מולבש הכתר. הצבע נקבע בשיתוף פעולה בין טכנאי השיניים והרופא ובאישור המטופל כמובן.

  שתף

  לייעוץ עם צוות המרפאה

  מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   פוסטים נוספים

   post-image
   שתל זירקוניה

   שתל זירקוניה ללא מתכת שתל זירקוניה הפך פופולארי בעולם רפואת השיניים בשנים האחרונות. השתל מגיע בצבע...

   המשך קריאה >
   post-image
   יישור שיניים מהיר

   החל מגיל ילדות אנו מגיבים אל הבעות פנים שונות, בין אם מדובר בפרצופים עצובים ובין...

   המשך קריאה >
   post-image
   ציפויי חרסינה

   בעולם רפואת השיניים האסתטית, השגת שיניים לבנות, סימטריות ושלמות היא מטרה מרכזית והשאיפה עבור אנשים...

   המשך קריאה >
   post-image
   טכנולוגיית CEREC מדידה וייצור כתרים ביום אחד

   שיטת המטבע לעומת המידה הדיגיטלית במרכז לאסתטיקה והשתלות שיניים בהנהלת ד"ר פאדי ח'ורי אנו גאים להציע...

   המשך קריאה >